Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

bilgi@livingnature.com.tr mail atarak yapabilirsiniz.

 

Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaştığı tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde kargo bedelini müşterinin ödeyeceği şekilde iade edebilirsiniz. İade yapılan ürün mutlaka orjinal kutusunda açılmamış ve teslim alındığı gibi iade yapılmayan ürünler depomuz tarafında kabul ve iade kabul edilmemektedir. İade ürün müşteri sorumluluğunda seyahat etmektedir. Fatura iade ürün ile beraber gönderilmelidir.

Satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmekte. Siparişiniz ile birlikte faturanızın gönderilmesini tekrar hatırlatır, unutulan faturanın tekrar gönderimlerinden doğan kargo bedeli iade tutarından düşülür.

Kişisel bakım ürünleri ambalajı açıldığı takdirde iade alınmamakta.

Sorun yaşanmaması için iade departmanımızın adresi aşağıda yer almaktadır.

Yukarıdaki belirtilen şartlar ürün satın alırken tarafınızdan kabul edilen satış sözleşmesinde de yer almaktadır. 

İade Adresi: 

Living Nature, Aydınlı Mah. Camlıbelde Sok. Akdeniz Evleri 53p,

34953 Tuzla / İstanbul

İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, iade süreci başlatılır. İade ürün bedeli, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 3 gün içinde ürünün iade tutarı tarafımızdan bankanıza iadesi yapılır.

Bankanıza bağlı olarak 2-7 iş günü içerisinde ürün bedeli “artı bakiye” olarak hesabınıza veya kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlı ve livingnature.com.tr tarafından kontrol edilemez. 

 

İade etme süresi kaç gündür ?

Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınız ilk 7 iş günü içerisinde geçerlidir.

 

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade şartlarına uygun durumlarda, livingnature.com.tr’ye gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları müşteriye aittir. 

 

İade şartları nelerdir?

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

1.             Ürünün Faturası,

2.             7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. 

Kişisel bakım kategorisi ürünleri, orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, kullanılmış ve başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler, havale ile yapılan ödemeler en geç 1 hafta içerisinde hesabınıza yansımaktadır.